Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: +90 553 171 70 34
Pazartesi–Cumartesi: 10:00–18:00 Pazar: Kapalı

Şaşılık Ameliyatı Olanlar

blank

blank

Göz kayması ameliyatı için karar vermek gerçekten zordur, özellikle de bir gözde görme kaybı olan veya göz kayması nedeniyle sosyal yaşamda zorluk yaşayan insanlar için bu sorunun ortadan kalkması büyük önem taşır.

Göz kayması ameliyatı bir lazer veya katarakt ameliyatları gibi kısa sürmez veya basit bir tıbbi müdahale de değildir.

Göz kayması ameliyatında gözün hareketleri ve pozisyonu ince ayarlamalar ile düzeltiyoruz.

Şaşılık ameliyatı olanlar için mutlaka ameliyat sonrası dönemde iyileşmeyi hızlandırmak için tedaviler ve damlalar kullanıyoruz. Şaşılık ameliyatı olanlar için diğer hastaların görüşleri oldukça önemlidir.

Şaşılık Ameliyatı Olan Hastalarımıza Ait Yorumlar

Gözde Dışa Kayma Tedavisi20 yaşımdayım ve 5 yaşından beri sağ gözümde olan kayma sayesinde kendimi çok kötü hissediyordum Halil Hüseyin Çağatay hocamla tanışanca tüm kötü hislerim gitti. Ameliyattan önce benimle baya bi ilgilenildi ve herşeyin en ince ayrıntısına kadar incelendi. Daha sonra ise ameliyat oldum ve çok başarılı geçti Usak tan özellikle ve hocama güvenerek gelmiştim ki iyiki de gelmişim çünkü ameliyat sonrası hastanede 1 gün konakladım ve hem hastane çalışanları hem de Halil bey benimle çok yakından ilgilenip sanki arkadaşım gibi samimi davrandılar şuan görenler hiç farketmiyorlar yani gözümde kayma hiç yok şuan ve tam anlamıyla muhteşem oldu. Herkese Halil hocamı tavsiye ederim hiç süphe duymadan gidebilirsiniz ve herşey için Halil beye teşekkür ederim allh razi olsun ne kdr tesekkür etsem azdır allh bin kere razi olsun allahım kazalardan. Belalardan korusun sizileri çok. Sevdim hic bir doktor 20 sendedir olumlu sonuç vermedi hep baştan savdilar ama halil bey muhteşem ilgisi o güler yüzü bütün olumsuzlukları yok etti allahım yüzünden gülümsemeyi eksik etmesin

Gözde Dışa Kayma Ameliyatı

17 yaşımdayım ve çocukluğumdan beri sağ gözümde olan kayma sayesinde kendimi çok kötü hissediyordum ki Halil Hüseyin Çağatay hocamla tanışanca tüm kötü hislerim gitti. Ameliyattan önce benimle baya bi ilgilenildi ve herşeyin en ince ayrıntısına kadar incelendi. Daha sonra ise ameliyat oldum ve çok başarılı geçti Afyon’dan özellikle ve hocama güvenerek gelmiştim ki iyiki de gelmişim çünkü ameliyat sonrası hastanede 1 gün konakladım ve hem hastane çalışanları hem de Halil bey benimle çok yakından ilgilenip sanki arkadaşım gibi samimi davrandılar ve ameliyat öncesi beni psikolojik olarak çok rahatlattılar. Ameliyat sonrası bir hafta ve bir ay sonra kontroller oldu ve yine beni el üstünde tuttular ayrıca yaklaşık 1 ay içinde gözümdeki tüm sıkıntılar geçti ve şuan görenler hiç farketmiyorlar yani gözümde kayma hiç yok şuan ve tam anlamıyla muhteşem oldu. Herkese Halil hocamı tavsiye ederim hiç süphe duymadan gidebilirsiniz ve herşey için Halil beye teşekkür ederim 🙂

Gözde Kayma Ameliyatı

Erzurum dan selamlar ve sevgiler… Degerli hocamızı İnternet üzerinden bulduk ve 16 yaşında olan kızımın göz kayması vardı ve bu rahatsızlığı küçük yaştan beri bu sıkıntı ile yaşadı. Götürdügümüz doktorlardan sonuç alamamıştık. Degerli doktorumuz un 14 Eylülde yaptığı başarılı ameliyat sonrası kızım sağlığına kavuşmuştur. DOÇ.DR HALİL HÜSEYİN ÇAĞATAY beyefendiye sonsuz teşekkür ve minnetlerimizi sunar tanımaktan büyük onur duyarız. Biliriz ki İzmir de degerli bir kardeşimiz ve doktorumuz bulunmaktadır. Doktorluğunun yanı sıra duruşu kişiliği ve kalbinin güzelliği ile gönlümüze taht kurmuştur. Kendisini ve degerli ekibini Erzurum dan selamlar kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Unutmayınız lütfen Erzurum da bir eviniz var. Dilek Sercan Lehimler

Göz Kayması Ameliyatı

17 Nisanda ameliyatımı gerçekleştirdi. Göz tembelliği nedeniyle göz kayması vardı. En başından beri durumum hakkında hep gerçekçi yorumlar yaptı. Bu bence bir doktorda olması gereken en önemli özelliktir. Ve elinden gelenin en iyisini yapacağını söylemişti. Öyle de yaptı. Ameliyatım gayet başarılı geçti ve şu an durumundan çok memnunum. Bilgili ve çok ilgili bir doktor. Hayatımın dönüm noktası oldu diyebilirim. Kendisine çok teşekkür ederim.

Gözde İçe Kayma Ameliyatı

Kuzenimin şaşılık ameliyatımı yaptırdık görsel olarak hayata küsmüş birini tekrar hayata döndürdüğünüz için çok teşekkür ederiz… Kesinlikle tavsiye eseriz

Yetişkinlerde Göz Kayması Ameliyatı

Merhabalar, Ben Ebru. 28 yaşındayım. Daha 40 günlük miniminnacık bir bebekken gözümde kayma olduğunu anlamış aile fertlerim ve ertesi gün doktor maceram başlamış. 1 yaşında gözlük tedavisine başlanmış. Sol göz içe, sağ göz dışa kayma. Sol gözüm gözlük tedavisine yanıt verdi ve düzeldi. Ancak sağ gözüm düzelmedi. Aynı zamanda sağ gözde ambliyopi yani göz tembelliğine bağlı çok büyük bir görme kaybım vardı. Malesef kapatma tedavisi bende sonuç vermemişti.. 5 yaşında ameliyat oldum. Her şey yolundaydı aslında, taa ki 22 yaşıma kadar. Ben bu dönem sonrasını “Ebrunun kâbus dolu 6 yılı” olarak adlandırıyorum! Sağ gözümde ki kayma tekrar nüksetti ve çok zor bi süreç başladı. Çocukluğumda da ufaktan dalga geçilirdi ama gençlik dönemlerinde bu durumun olması ayrı bi sorunmuş.. Mesleğim Öğretmenlik, sol sırada oturan bi öğrenciye soru soruyorum sağda ki cevap veriyor 🙂 bakmayın şimdi güldüğüme 🙂 Eve gidince nasıl ağlardım ben… 6 yıl boyunca toplam 14 doktora gittim. İlk ameliyatında maksimum müdahale yapıldıysa sağ göze müdahale edemeyiz, sol gözünü açmamız gerekir dediler. Bilen bilir, tek gözle hayatını idame ettirenler için öyle kolay değildir görmeyen gözün kayması düzelsin diye gören gözü ameliyatla açtırma kararı! Her türlü kötü senaryoyu kurarsınız. Hele ki ufaktan benim gibi takıntılıysanız o senaryolar bir korku -gerilim filmiyle eş değer olur. 14 doktorun 14 ü de sol göz açılmadan düzelmesi mümkün değil sağ gözünün dedi bana…
Bi gün bi araştırma yaparken Halil Hüseyin Çağatay hocamın internet sayfasını gördüm. Takribi 1 hafta boyunca verdiği röportajlardan tutun da, youtube videoları, ameliyat ettiği hastalara ulaşmak gibi türlü araştırmaları yapıp “Ebru 15.doktorunun da yolunu tut bakalım ” diyerek 14 Mart 2019 tarihine Hemşiresi Beril hanım ile randevu oluşturduk. Hemşire dediğime bakmayın o adeta kanatsız bir Melek! Nasıl naif, nasıl kibar, içten ve tedirginliğinizi hissedip sizi rahatlatan müthiş bi insan! Randevuya gitmeden önce öngörü de bulunmak adına fotoğraflarım istendi, ameliyat geçmişim soruldu, ne zamandır gözümde kayma olduğu, diğer ameliyat raporum.. Diğer 14 doktordan hiçbiri yapmamıştı bunu. Bu yüzden bu ilgi beni öyle umutlandırdı ki. Çünkü mesleğinizi severek yapan bi insansanız bilirsiniz ki bu ancak işini seven ve karşısında ki insana insanca değer veren birinin göstereceği ilgidir! 14 Martta Bursadan Izmire geçip hocamın muayenehanesine gittim. Ve muhteşem bir enerji, harika bir güleryüz , en ince detayına kadar her şeyi soran ve sorduğum onlarca soruya gram yüzünü asmadan cevap veren müthiş bir doktor vardı karşımda ! Ve Evet… 6 yıl sonra, 14 doktordan sonra ilk kez bir doktor şunu dedi “Sol gözü açmamıza hiç gerek yok Ebru! Sağ gözüne gerekli müdahale yapılarak kaymayı durdurabiliriz!” mutluluğumu tahmin dahi edemezsiniz! Her türlü detayı paylaştı hocam ameliyat hakkında. Olabilecek semptomlar, yapacağı müdahale. Her şey ince ayrıntılarıyla… Ben bir hasta olarak bir doktordan başka ne isteyebilirim ki! 15 Mart 2019 ameliyat günümdü. Her şey o kadar güzel gitti ki. Ameliyat olduğum hastane, hastanedeki tüm çalışanlar, Halil Hüseyin hocamın hemşiresi Beril Hemşire, hepsi çok emektar insanlardı. Iyi ki o gün internette araştırma yaparken hocamın sayfası karşıma çıkmış ve ben iyi ki “amaaannn bu da sol göz der kesin” diyip o sayfaya tıklamamazlık yapmamışım!
Bugün 23 Nisan ve ben bu yorumu yapmak için bilerek bugünü bekledim.
Bugün Çocuk Bayramı ve ben çocuklar gibi şen’im! Gözüm artık kaymıyor! Aynaya baktığımda bakışlarımın kaymadığını görmek nasıl muhteşem bi his! Defalarca fotoğraf çekilip “acaba hangisinde daha az kaydı gözüm onu kullanayım” dememek nasıl güzel bi duygu! “Bugün çok kitap okudum kesin gözüm daha çok kayacak” demeden çılgınlarca kitap okumak, nasıl harika!
Içimdeki çocuğun bayramı bugün!
Teşekkür ederim canım doktorum! Emeğinize sağlık! Bundan böyle bir ömür “iki gözümün nuru” olarak kalacaksınız.
Var olun…

 

 

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

Şaşılık Ameliyatı Olanlara Öneriler

Ameliyat sonrası ilk günlerde gözlerde kanlanma, kızarıklık ve batma gibi sorunlar olması normaldir. Bu sorunlar günler içerisinde azalacak ve yok olacaktır.

Ameliyat sonrası damlaların düzenli olarak kullanılması çok önemlidir.

Şaşılık ameliyatı olanlar, ameliyat sonrası dönemde ilaçları biterse, kontrol zamanına kadar damlaları tekrar alarak kullanmaya devam etmeleri gerekmektedir.

Ameliyat sonrası ilk hafta istirahat edilmesini öneriyoruz.

Ameliyat sonrası ilk akşam, başın 45 derece eğimle yukarıda olacak şekilde uyunmasını öneriyoruz. Buz uygulaması yapmak gözlerde şişlik ve ödem olmasını azaltacaktır.

Ameliyat sonrası ilk 3 hafta ağır spor yapılmasını önermiyorum.

Şaşılık ameliyatından sonra deniz ve havuza 3 haftadan erken girilmesini önermiyorum, ancak kontrol muayenesinden sonra duruma göre yüzmeye izin veriyoruz.

Şaşılık ameliyatı sonrasında banyo 3.günden sonra yapılabilir ancak ameliyatlı göze musluk suyu kaçmadan yapılmasını öneriyoruz.

 

lotus göz kliniği